200W Cake Spreading Machine Electric Cake Decorating Machine 30-200RPM Pink
Specifications Color: Pink Material: Steel, Stainless Steel, Aluminium Alloy Process: Plastic Spraying, Baking Paint Style: Modern Assembly Required: No Display Type: LED Mounting Type: Free Standing, Tabletop Mount Product Model: JCH-1560 Power Source: Corded Electric Plug Type: US Standard Control Type: Touch Motor Type: Brushed DC Motor Voltage: 110V Power: 0.2KW Frequency: 50-60HZ Protection Level: IPX1 Speed: 30-200RPM Applicable Cake Diameter: 10.16-30.48cm/4-12in Applicable Cake Height: 20cm/7.87in Horizontal Spatula Adjustment Range: Within 20cm/7.87in Vertical Spatula Adjustment Range: Within 16cm/6.3in Power Cord Length: 1.5m/4.92ft Product Size: 50*35*55cm/19.69*13.78*21.65in Package Size: 56*53*42cm/22.05*20.87*16.54in Gross Weight: 27kg/59.52lbs Net W.